Staż w Kompanii Piwowarskiej? Teraz także w działach technicznych!

Staż w Kompanii Piwowarskiej? Teraz także w działach technicznych!

Manufacturing Trainee Program to program stażowy skierowany do studentów ostatniego roku lub absolwentów uczelni technicznych. Preferowane są kierunki techniczne (mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka i pokrewne) oraz technologiczne (biotechnologia, technologia żywności, inżynieria chemiczna i pokrewne). Staż trwa 18 miesięcy i obejmuje kilka etapów: od ogólnego zapoznania ze wszystkimi działami w browarze, po realizację samodzielnych projektów i ich ewaluację. Indywidualny Plan Rozwoju przygotowany dla każdego stażysty umożliwi mu poznanie pełnego zakresu działania części operacyjnej organizacji oraz wymianę wiedzy w ramach projektów w Grupie SABMiller w Europie.

Jak dostać się na staż?

Rekrutacja na staż rozpoczyna się 18 marca. Kompania Piwowarska poszukuje osób z biegłą znajomością języka angielskiego, mobilnych, szukających możliwości rozwoju i pragnących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Kandydaci powinni posiadać naturalne zdolności komunikacyjne i przywódcze, przejawiać inicjatywę i lubić wyzwania. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów: rejestracji on-line, weryfikacji przesłanych aplikacji, Assessment Centre, sprawdzenia znajomości języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Młodzi ludzie rozpoczną staż w Kompanii Piwowarskiej we wrześniu br., obowiązywać ich będzie umowa o pracę.

– W sytuacji, kiedy na rynku coraz trudniej o wysoko wykwalifikowanych specjalistów, zatrudnianie studentów i absolwentów na długoterminowe staże w działach technicznych jest dla nas bardzo korzystne – mówi Ewa Kaźmierczyk, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej. – Chcemy inwestować w osoby z wysokim potencjałem, chętne do podejmowania nowych wyzwań, oferując im wszechstronne możliwości rozwoju.

Uczyć się od najlepszych

Startujący jesienią Manufacturing Trainee Program to już druga edycja projektu. Aktualnie w browarach KP w Tychach, Poznaniu i Białymstoku zdobywa doświadczenia czterech absolwentów uczelni technicznych, którzy rozpoczęli staż w czerwcu 2012 r.

Adam Kowalik, absolwent kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, pracuje w Dziale Techniki w Browarze w Tychach, zaś Adrian Tomaszewski – inżynier-informatyk z Politechniki Białostockiej – w Dziale Rozlewu w Browarze w Białymstoku. Natomiast w Poznaniu znalazło zatrudnienie dwóch absolwentów Politechniki Poznańskiej: Szymon Mrozik w Dziale Rozlewu oraz Dominik Malkowski w Dziale Produkcji.

Młodzi ludzie mają za sobą dopiero część stażu w strukturach KP, ale już teraz dostrzegają korzyści płynące z programu.

Zdecydowanie jest to wszechstronna wiedza – opowiada Adrian Tomaszewski o zdobywanym doświadczeniu. – Dotyczy nie tylko produkcji piwa, ale również wielu innych umiejętności (np. liderstwo, rozwiązywanie problemów), które można wykorzystywać nie tylko w życiu zawodowym. Dodatkowo bardzo cennym aspektem jest doskonalenie nabytych umiejętności w praktyce.

Moim głównym celem jest realizacja programu stażowego, czyli nauka, w jaki sposób funkcjonuje browar, jaka jest jego specyfika. Uczę się, jak działa organizacja, oraz biorę udział w szkoleniach przewidzianych w planie. Poza tym dostałem pakiet własnych projektów do realizacji, związanych m.in. z optymalizacją odzysku energii na warzelni, z poprawą schładzania brzeczki i wypychu młóta. Oprócz tego, w miarę możliwości, pomagam w pracy pozostałym inżynierom działu techniki – opisuje swoje obowiązki Adam Kowalik. – Jest to naprawdę rozbudowany staż, który można zacząć, tak jak w moim przypadku, już w czasie studiów. Czas trwania stażu wystarcza do zdobycia potrzebnych umiejętności i doświadczeń. Ludzie pracujący w KP są mocną stroną firmy: są bardzo pomocni i otwarci, naprawdę znają się na swojej pracy.

Dzięki Manufacturing Trainee Program studenci i absolwenci mają szansę stać się częścią lidera branży piwowarskiej w Polsce i – cytując stażystów – już na samym początku kariery zawodowej uczyć się od najlepszych. 

Komentarze