Na lato nie tylko antyoksydanty

Na lato nie tylko antyoksydanty

W lecie promienie słoneczne, mimo że pięknie opalają skórę, wpływają też na powstawanie zmarszczek i przebarwień. Nasilają stres oksydacyjny skóry, przyspieszając jej fotostarzenie. Najbardziej szkodliwe z nich – UVA, stanowią aż 95% promieniowania na ziemi. Na szczęście, naukowcy opracowali formuły, które z powodzeniem pomogą w regeneracji i naprawie powstałych uszkodzeń. 

- Działanie wolnych rodników, które degradują komórki skóry, aktywowane jest przez promienie UVA – mówi dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell. – Niestety, potrafią one wpływać na kod genetyczny skóry, doprowadzając do niebezpiecznych mutacji. To znacznie pogarsza kondycję skóry, uszkadza jej strukturę - włókna kolagenu i elastyny oraz skutkuje spadkiem elastyczności, powstawaniem zmarszczek i przebarwień. W takiej sytuacji potrzebuje ona zaawansowanego wsparcia – dodaje. 

Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się preparaty Revitacell. W swoim starannie wyselekcjonowanym składzie posiadają m.in. kompleks aktywnych czynników białkowych NHAC Biocervin MIC-1, który stymuluje komórki skóry do autoregeneracji. Dodatkowo, w preparatach nie brakuje też antyoksydantów. Należą do nich witaminy C i E, ekstraktów z kwiatu pomarańczy czy owoców granatu. 

– Z jednej strony NHAC Biocervin MIC-1, powstrzymuje procesy starzenia się skóry – i to zarówno związane z wiekiem, ale i wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne. Przywraca też równowagę metaboliczną, a komórki skóry zostają pobudzone do produkcji białek tworzących włókna kolagenowe – mówi dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell. – Z drugiej zaś zbawienna siła antyoksydantów zapewnia ochronę przed fotostarzeniem się skóry – dodaje. 

To prawdziwy fenomen, ponieważ kompleks NHAC Biocervin MIC-1 wzmacnia rusztowanie skóry i wpływa na jej jędrność i zdrowy wygląd, zaś antyoksydanty, które  można znaleźć niemal we  wszystkich produktach Revitacell zapewniają optymalną ochronę przed starzeniem się skóry związanym z promieniami słonecznymi. Pomagają zwalczać i neutralizować wolne rodniki, które degradują DNA oraz nasilają tzw. stres oksydacyjny. Wspierają naturalne mechanizmy obronne komórek. Najpopularniejsze antyoksydanty, m.in. witaminy C i E można znaleźć w Kremoserach Revitacell (na dzień i na noc), kuracji na dzień z zestawu Revitacell Face Therapy, koncentracie pod oczy Eye Zone Concentrate oraz setach Revitacell do dłoni, biustu i twarzy. 

- Co ciekawe, formuła biodermokosmetyków została opracowana tak, aby ujednolicać koloryt skóry, co jest ważne w przypadku przebarwień czy śladów po zbyt intensywnym opalaniu – mówi Edyta Engländer. – Aktywne czynniki białkowe, zawarte w biodermokosmetykach, skutecznie liftingują skórę, a substancje antyoksydacyjne w postaci witaminy E, C, czy ekstraktów z kwiatów pomarańczy lub owoców granatu naturalnie chronią skórę przed wolnymi rodnikami – dodaje.

 

Preparaty Revitacell z antyoksydantami:

§  Revitacell Ste Cells Face Therapy- kuracja na dzień

§  Revitacell Stem Cells Regenerating Cream-Serum DAY

§ Revitacell Stem Cells Regenerating & Nourishing Cream Serum NIGHT

§  Revitacell Stem Cells Eye Zone Regenerating Concentrate

§  Revitacell Stem Cells Bust Set

§  Revitacell Stem Cells Hand Set

§  Revitacell Stem Cells Face Set

 

Więcej informacji:

www.revitacell.pl

 

Revitacell to polska marka biodermokosmetyczna, która jako pierwsza na świecie korzysta z przełomowego odkrycia naukowego – komórek macierzystych MIC-1. Regeneracyjne właściwości komórek MIC-1 znalazły zastosowanie w innowacyjnym składniku kosmetycznym NHAC Biocervin MIC-1, który jest bazą produktów marki, a niedawno został także wpisany do międzynarodowego rejestru surowców kosmetycznych INCI. To dzięki niemu Revitacell stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, cebulkach włosów, rzęs i brwi. Prace nad produktami marki Revitacell prowadzi laboratorium badawczo-rozwojowe spółki Stem Cells Spin S.A., która od 2009 roku zajmuje się komercjalizacją odkrycia naukowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wynalazek posiada 9 patentów – m.in. polskie, europejskie, amerykański i koreański.  

Komentarze