czwartek, 20 czerwca 2013

Stena Recycling specjalistą od zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie – Seminarium w Mielcu

Stena Recycling specjalistą od zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie – Seminarium w MielcuTo już drugie – po kwietniowym w Rzeszowie – specjalistyczne seminarium organizowane przez Stena Recycling na Podkarpaciu. Tym razem było ono zadedykowane firmom mieszczącym się na terenie SSE Euro-Park Mielec. Podczas czterogodzinnego spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak poprzez optymalną gospodarkę odpadami można obniżyć koszty wewnętrzne prowadzonej działalności. Eksperci Stena Recycling przybliżyli przedsiębiorcom różne modele zarządzania procesem, najkorzystniejsze dla określonych branż usługowych i przemysłowych. Nie zabrakło również analizy zagadnień związanych z zarządzaniem odpadami w przedsiębiorstwie w świetle nowych przepisów Ustawy o Odpadach oraz Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Przedstawiciel Rekopolu Organizacji Odzysku S.A. zapoznał natomiast uczestników seminarium z treścią Ustawy o Opakowaniach i Odpadach Opakowaniowych.

W czasie spotkania głos zabrał także wybitny specjalista w dziedzinie ochrony środowiska, profesor Andrzej Mizgajski – kierownik Centrum Edukacji Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, opiekun naukowy zjazdów ekologicznych przy POLEKO oraz prezes Green Cross Poland. Przedstawił on założenia strategii zielonego wzrostu (Green Growth Strategy) oraz sposoby jej realizacji w przedsiębiorstwach.

„W ramach SSE Euro-Park Mielec działają aż 143 firmy i każda z nich staje przed wyzwaniem odpowiedzialnego i efektywnego zarządzania odpadami. Tym bardziej, że zgodnie z decyzją mieleckiego Samorządu wchodząca w życie nowa Ustawa o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach będzie obowiązywać także na terenach niezamieszkałych, w tym należących do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wspólnie z Agencją MARR uznaliśmy, że jest to właściwy czas, aby pogłębić wiedzę przedsiębiorców na temat gospodarki odpadami, wesprzeć ich w interpretacji nowej ustawy, a przede wszystkim przedstawić praktyczne rozwiązania Stena Recycling, które pozwalają na zwiększenie korzyści płynących z właściwego gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwie.” – podsumowuje Andrzej Nowakowski, Dyrektor Oddziału Rzeszów Stena Recycling.

Patronat medialny na wydarzeniem objęły: echodnia.eugospodarkapodkarpacka.pleko-samorządowiec.pl oraz Strefa. Magazyn Biznesu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz