Aktywne życie na Bemowie

Warszawa przyjazna rowerzystom

 

Warszawska sieć rowerowa liczy ponad 412 km, a ponad połowa ścieżek ma nawierzchnię asfaltową. Dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ciągu najbliższych pięciu lat w stolicy zostanie wybudowanych ponad 200 km nowych tras rowerowych wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych. Oprócz rozwoju ścieżek rowerowych w Warszawie powstało dużo punktów wypożyczalni rowerów miejskich.


Rowerowe Bemowo

 

Mieszkańcy Bemowa do tej pory mogli korzystać z 10 stacji Bemowo Bike, jednak od 2015r. zostały one zastąpione tylko 3 stacjami Veturilo. Natomiast  rozbudowana zostanie infrastruktura rowerowa. W planach inwestycyjnych dzielnicy jest sukcesywne rozwijanie sieci ścieżek rowerowych, tak aby rowerzyści mogli bezpiecznie i ekologicznie dojechać nie tylko do centrum miasta, ale również i w inne ważne miejsca Bemowa np. do ratusza, na basem czy do kina.  Dzielnica, dzięki swojemu położeniu w sąsiedztwie Lasu Bemowskiego, jest idealnym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek na łonie natury. Mieszkając w stolicy można wybrać się rowerem do pobliskich rezerwatów przyrody „Łosiowe Błota" oraz „Kalinowa Łąka", w których można odpocząć od miejskiego zgiełku.


Osiedle dla miłośników rowerów

 

Atuty dzielnicy postanowił wykorzystać developer „Nexity", który wychodzi naprzeciw miłośnikom rowerów i tworzy dla nich osiedle „My Bemowo 2" - już drugiego etapu cieszącej się dużym zainteresowaniem inwestycji przy ul. Batalionów Chłopskich. Na terenie osiedla dostępne będą stojaki na rowery oraz bezpłatne, samoobsługowe stacje serwisowe i punkty naprawy rowerów wraz z wyposażeniem. Ponadto pierwsze 60 osób, które zdecyduje się na zakup mieszkania w czasie Dni Otwartych 2-4 października 2015, gratis dostanie voucher na zakup modnego i profesjonalnego roweru miejskiego Plumbike. Własny rower to wygoda, a regularne z niego korzystanie sprzyja poprawie kondycji, redukcji tkanki tłuszczowej oraz zwiększa wydolność układu krążenia. Zamiana samochodu na rower jest korzystna nie tylko dla zdrowia, ale wiąże się również z oszczędnością czasu traconego w korkach oraz pieniędzy wydawanych na benzynę i parkingi.

Komentarze