piątek, 30 października 2015

Barwy Paryża u Twych stóp – kolorowa jodełka francuska firmy Kaczkan

Barwy Paryża u Twych stóp – kolorowa jodełka francuska firmy Kaczkan

Paryż jest stolicą szyku i wykwintności, a Paryżanie znani są z doskonałegowyczucia stylu, dlatego też francuskie wnętrza zachwycają ponadczasowym pięknem oraz elegancją. Charakteryzują się one umiejętnym połączeniem wiekowych elementów wyposażenia z nowoczesnymi przedmiotami dekoracyjnymi takimi jak tkaniny wysokiej jakości, kryształowe żyrandole, zdobnicze ornamenty czy drogocenne obrazy. Przepych i bogactwo francuskich wnętrz równoważyć mogą pastelowe kolory ścian oraz podłoga pokryta parkietem - symbolem wysublimowanej harmonii. Wyjątkowej lekkości oraz delikatności takiemu wnętrzu dodać mogą drewniane deski ułożone we wzór jodełki francuskiej, która doskonale odnajduje się także we wnętrzach klasycznych, loftowych, a nawet minimalistycznych. Najwyższej jakości drewniane podłogi pokryte kolorowymi lakierami z możliwością układania wzorów typu jodełka oferuje firma Kaczkan.

Dwuwarstwowa wytrzymałość
Jodełka, ze względu na swój ponadczasowy, ale jednocześnie nieprzeciętny charakter, jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w domach oraz mieszkaniach. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, Firma Kaczkan wprowadziła do swojej oferty podłogi z możliwością ułożenia klepek we wzór zarówno jodełki węgierskiej, jak i francuskiej. W odróżnieniu od „węgierskiego" sposobu montażu, klepki parkietowe jodełki francuskiej przycięte są pod kątem 45o, co umożliwia stworzenie unikalnego wzoru charakteryzującego się lekkością, wysmukłością, ale i dynamiką. Jodełka francuska firmy Kaczkan została stworzona na bazie proParkietu, który złożony jest z dwóch warstw: wierzchniej, wykonanej z dębu europejskiego, jesionu lub dębu czarnego oraz warstwy z podkładu liściastego lub iglastego. Do istotnych zalet proParkietu należy podwyższona wytrzymałość, uzyskiwana dzięki kilkukrotnemu lakierowaniu lub olejowaniu oraz utwardzaniu promieniami UV. Jodełka francuska posiada szeroką gamę wykończeń. Klepki można pokryć lakierem UV lub olejem naturalnym. Powierzchnie elementów jodełki można również poddać szczotkowaniu i strukturyzowaniu, co podkreśli naturalną linię słojów, lub fazowaniu dwustronnemu albo czterostronnemu, które nada klepkom lekkości. Co istotne, produkt można stosować na ogrzewanie podłogowe.


Jedna jodełka, wiele możliwości
Jodełka francuska firmy Kaczkan dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych: zarówno klasycznych, podkreślających ponadczasowy charakter parkietu, jak i awangardowych, czyniących z podłogi niebanalny element dekoracyjny wnętrza. W swojej ofercie firma posiada klepki pokryte kolorowymi lakierami UV z serii Colours of the World (Champagne, Whisky, Vanilla, Grey Pearl, White Pearl, Coffee, Sahara, Alaska oraz Onyx) lub barwnymi olejami naturalnymi z gamy Colours of the Nature (białym, szarym oraz brązowym). Bogata oferta producenta daje wiele możliwości stylowego zaaranżowania przestrzeni. Odcień Whisky w ciepłej barwie brązu doskonale odnajdzie się we wnętrzu urządzonym w szlachetnym stylu gabinetowym, dodając pomieszczeniu klasy i elegancji, które nierozerwalnie związane są z francuskim stylem. Z kolei miłośniczkom eleganckich, wyważonych stylizacji dedykowany jest kolor White Pearl w jasnoszarym odcieniu. Ze względu na stonowany wygląd podłoga świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, przełamując tradycyjny francuski wystrój. Nowoczesny design jodełki francuskiej w połączeniu z bogatą ofertą kolorystyczną pozwala na stworzenie modnego wnętrza, łączącego nowoczesność z duchem francuskiej klasycznej elegancji.


Architekci i dekoratorzy wnętrz pełnymi garściami czerpią z bogactwa trendów, które, podobnie jak jodełka francuska, swój początek miały właśnie w Paryżu. Mnogość oraz różnorodność pomysłów artystów znad Sekwany zachwyca po dziś dzień, wpisując całość ich dokonań w dorobek międzynarodowego designu. Jodełka francuska firmy Kaczkan jest najlepszym przykładem na umiejętne czerpanie ze światowych inspiracji i przeszczepianie ich na polski grunt.


Firma Kaczkan oferuje jodełkę francuską w podanych wymiarach: 10x70x490 mm, 10x90x410 mm, 10x90x610 mm, 10x120x470 mm oraz 10x120x880 mm.


Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl


Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 28 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 800 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę - na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013 oraz Gazele Biznesu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz