piątek, 30 października 2015

Blaty Pfleiderer inspirowane minerałami

Blaty Pfleiderer inspirowane minerałami

Kuchenny blat - w zależności od kolorystyki i wyrazistości rysunku, może być wyznacznikiem stylu całej aranżacji wnętrza, lub stanowić niezauważalny, dyskretny łącznik wystroju. I choć w kuchennych wnętrzach kierujemy się przede wszystkim ku naturze, to tym razem poszukiwania schodzą głębiej, ku strukturze ziemi. Skały tworzące się przez miliony lat noszą ślady jej ruchów, przemian i procesów mineralnych. Takie właśnie procesy zaintrygowały projektantów Pfleiderer podczas tworzenia kolekcji blatów inspirowanych rysunkiem kamienia. Blatów z „pamięcią” ruchów płyt tektonicznych.
Dekory mineralne z kolekcji "Stone", "Unico" i "Natural" inspirowane są naturą - piaskiem pustyni, ziemią, skałą lub ukształtowanym przez wodę rzecznym kamykiem. Tak jak otaczająca nas natura, zaskakują bogactwem i różnorodnością. Kiedy spojrzymy na nie po raz pierwszy - pobieżnie i z dużej odległości - sprawią wrażenie absolutnie neutralnej części składowej tła. Jednakże, jeśli tylko poświęcimy im nieco więcej czasu – zobaczymy zaskakujący rysunek ciekawych faktur i wzorów.
Kompozycja nieregularnie ułożonych, przypadkiem rozsypanych drobnych plam i cętek to cecha wspólna wszystkich dekorów inspirowanych minerałami. Ale na tym podobieństwa się kończą, bo każdy z proponowanych przez Pfleiderer blatów kuchennych jest inny. Utrzymany w szarościach wzór Ottawa R6053 CT przypomina czysty, przesiany wiatrem popiół. Rysunek Snowland R6480 MS to zestawienie zaskakujące. Jego subtelne tło w kolorze kości słoniowej wzbogacono ciemnymi kropkami rozsypanej ziemi, a także plamkami przywodzącymi na myśl półtransparentny cień lub dym. W zdominowanym przez różne odcienie beży i brązów, dekorze Pico F8995 ST, delikatne paskowania współgrają z ciemniejszymi, jakby przydymionymi elementami. Dekor Calcite Beige F7479 ST to z kolei odwzorowanie nieregularnych kształtów kalcytu. Ta utrzymana w ciepłych beżach propozycja, doskonale prezentuje urok krystalicznej, naturalnej struktury. 
Wszystkie te wzory, zastosowane na blatach kuchennych, doskonale współgrają z jednobarwnymi meblami i minimalistycznym wystrojem. Swoją surowością i zarazem tajemniczością są piękną ozdobą każdej kuchni. Im wierniejsze odzwierciedlenie natury, bardziej szczegółowa faktura, tym piękniejszy efekt.

0 komentarze:

Prześlij komentarz