piątek, 30 października 2015

Idealna sala konferencyjno - wykładowa

Idealna sala konferencyjno - wykładowa

Wymagania

Jaka powinna być idealna sala szkoleniowa? Przede wszystkim nie każda sala do szkolenia się nadaje. Taka sala powinna być w miarę przestronna i jasna z możliwością otwarcia okien lub z klimatyzacją - podczas upałów klimatyzacja jest idealnym rozwiązaniem. Na sali powinien znajdować się odpowiedni sprzęt.

Podstawą jest sprzęt audiowizualny, czyli zaczynając od nagłośnienia - jeśli jest to duże pomieszczenia takie jak na przykład sala akademicka, wykładowa - a na rzutnikach kończąc. Najbardziej popularny sprzęt do projekcji obrazu to są projektory, ekrany, monitory plazmowe, ściany graficzne, rzutniki, wizualizery. W sali może być konieczny system do tłumaczeń symultanicznych, jeśli w wykładzie lub szkoleniu biorą udział obcokrajowcy, którzy nie znają języka polskiego.

Przydatny jest także system wideokonferencyjny - gdy odbywa się konferencja i następuje konieczność połączenia się na przykład z ekspertami, którzy znajdują się w innych miastach lub krajach. Sala wykładowa powinna być wyposażona w dodatkowe akcesoria i meble pomocnicze takie jak: rolety do zaciemniania okien, tablice, stoliki pod rzutniki, mównice. Wszystko to jest niezbędne, by przeprowadzić wykład lub szkolenie.


Realia 

Taką salę można wynająć. Przykład: sala szkoleniowa Wrocław - miejsce dobrze przygotowane dla studentów i innych grup szkoleniowych. Firmy, które zajmują się wynajmem takich pomieszczeń, prowadzą zazwyczaj indywidualny wynajem sali dostosowany do potrzeb każdego klienta. Ustala się niezbędny sprzęt, ilość osób, jakie będą brały udział w szkoleniu lub wykładzie czy konferencji oraz obsługę techniczną.

0 komentarze:

Prześlij komentarz