piątek, 30 października 2015

Kominki elektryczne - czy warto?

Kominki elektryczne po raz pierwszy pojawiły się około 1892 roku czyli posiadają ponad 100-letnią historię. Wówczas nie przyjął się on tak dobrze - głównie za sprawą bardzo słabych wyników pod względem właściwości grzewczych. Dopiero po odkryciu Alberta Marsha, który wynalazł stop niklu oraz chromu możliwe było rozgrzanie kominków elektrycznych do bardzo dużych temperatur.

Pierwszy kominek który został wyposażony w stop powstał w 1912 roku, czyli ponad 100 lat temu - od tego czasu kominki elektryczne niezwykle szybko ewoluowały. Kominek elektryczny nadaje się do każdego rodzaju wnętrza. Kominek jest marzeniem tak naprawdę każdego z nas. Kominek tradycyjny, z paleniskiem jest jednak zarezerwowany tylko dla niektórych - głównie za sprawą przemyślenia jego lokalizacji już na etapie budowy domu. Inaczej wygląda to w przypadku kominków elektrycznych.

Nie wymagane są tutaj przewozy wentylacyjne czy kominowe. Kominek elektryczny nie potrzebuje - tak jak ma to miejsce w przypadku kominka gazowego - doprowadzenia paliwa. Kominek elektryczny wymaga jedynie możliwości dostępu do gniazdka - po rozpakowaniu wystarczy podłączyć kominek do gniazdka i gotowe. Kominek elektryczny w przeciwieństwie do tradycyjnego nie posiada wielu niedogodności. Nie trzeba martwić się o popiół, sadzę czy też dym. Nie jest wymagane także podłączenie do przewodów wentylacyjnych. Nie trzeba także martwić się o uzupełnienie paliwa - drewna czy też gazu. Więcej znaleźć można na http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-kominkowe/kominki-elektryczne.html.     

0 komentarze:

Prześlij komentarz