czwartek, 29 października 2015

Maxi Zoo z miłości do zwierząt niesie pomoc charytatywną

Maxi Zoo z miłości do zwierząt niesie pomoc charytatywną

W tym roku po raz pierwszy w sklepach Maxi Zoo w Polsce odbywa się akcja Podaj łapę, z której cały dochód przekazany zostanie fundacji Przyjaciel. Akcja równolegle odbywa się we wszystkich sklepach firmy z całej Europie. Natomiast w każdym kraju wybierana jest inna rodzima fundacja, która otrzymuje wsparcie finansowe. Z miłości do zwierząt powstał pomysł by pomagać ludziom. Dlatego wybór padł na Fundację Przyjaciel, która poprzez zajęcia z dogoterapii pomaga osobom niepełnosprawnym. 24 listopada podczas gali Top for Dog 2015 zostanie ogłoszony ostateczny rezultat finansowy akcji i uroczyście przekazany czek.

Oprócz własnych działań charytatywnych Maxi Zoo chętnie bierze również udział w projektach innych fundacji. We wrześniu rozpoczęła się wielka akcja portalu Adopciaki.pl, w której 1% z każdego sprzedanego produktu firmy Purina przeznaczony jest na wspieranie odpowiedzialnej adopcji i walkę z bezdomnością zwierząt. Maxi Zoo jako partner handlowy bierze udział w wydarzeniu, które zakończy się 31 października. Program Adopciaki stworzony został przez Fundację Viva! i ma za zadanie promować pozytywne wzorce adopcji zwierząt w całej Polsce.

Maxi Zoo od pewnego czasu prowadzi udaną współpracę z dwoma schroniskami: Fundacją pod Psim Aniołem w Warszawie oraz Schroniskiem w Milanówku. Firma aktywnie wspiera ich działania poprzez promocję adopcji i przekazywanie darów – pożywienia oraz akcesoriów. W najbliższych planach Maxi Zoo jest również nawiązanie współpracy  z wybranym schroniskiem w Poznaniu. 

W wybranych sklepach do specjalnych kontenerów zbierane są dary, które mogą przekazywać klienci. W Warszawie i okolicy znajdują się cztery sklepy, które zaangażowane są w taką formę pomocy. Sklepy Maxi Zoo Włochy i Maxi Zoo Milanówek przekazują dary dla schroniska w Milanówku. Natomiast z punktów Maxi Zoo Białołęka i Maxi Zoo Sadyba wszystkie uzbierane artykuły trafiają do Azylu Pod Pism Aniołem.

Oba schroniska otrzymały w tym roku od Maxi Zoo specjalne vouchery, które zostaną przekazane osobom adoptującym zwierzęta. Firma poprzez tego typu działania stara się wspierać odpowiedzialną adopcję. Każdy voucher można zrealizować w sklepach w Warszawie i Milanówku na zakup wyprawki dla adoptowanego zwierzaka.

Na początku tego roku dyrektor ds. sprzedaży marketingu sieci sklepów Maxi Zoo Patrick Bontenakles wraz z pracownikami agencji 4Frame Shopper Marketing & Communications na odwiedzili schronisko w Milanówku jako wolontariusze. Na terenie azylu wszyscy razem robili prace porządkowe, bawili się ze zwierzętami oraz wychodzili z nimi na spacery. Do schroniska została przywieziona karma dla bezdomnych psów i kotów ufundowana przez Maxi Zoo.

Pod koniec wakacji w konkursie Psu daj Budę zostały wybrane trzy schroniska, które otrzymały budy od sieci sklepów Maxi Zoo. Rekomendacje schroniska mogły wysłać wszystkie chętne osoby, które chciały wesprzeć wybraną instytucję. Wszystkie przekazane budy będą mogły zapewnić komfort i schronienie dla co najmniej 30 psów. W konkursie nagrody otrzymały schroniska w Kaliszu, Boguszycach Małych i Szczecinku.

Maxi Zoo w miłości do zwierząt z pewnością będzie kontynuować swoją charytatywną działalność w następnych latach poprzez pomoc schroniskom, wspieranie ważnych inicjatyw społecznych oraz organizację kolejnej edycji akcji Podaj łapę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz