czwartek, 29 października 2015

Oracle prezentuje platformę Oracle Cloud Platform for Big Data

 
Konferencja ORACLE OPENWORLD, SAN FRANCISCO, 27 października 2015 r. — Firma Oracle zaprezentowała platformę Oracle Cloud Platform for Big Data, która umożliwia przetwarzanie wielkich zbiorów danych w chmurze i upraszcza uzyskiwanie z nich korzyści biznesowych. Platforma ta wchodzi w skład najwszechstronniejszej oferty usług PaaS (ang. Platform as a Service — platforma jako usługa) i udostępnia unikatowe możliwości, pozwalające klientom maksymalnie wykorzystać ich dane i przyspieszyć generowanie analiz. 

Nowe usługi przetwarzania w chmurze — Oracle Big Data Preparation Cloud Service, Oracle GoldenGate Cloud Service, Oracle Big Data Discovery Cloud Service i Oracle NoSQL Database Cloud Service — uzupełniają usługi Oracle Big Data Cloud Service i Big Data SQL Cloud Service. Tworzą w ten sposób kompleksową gamę rozwiązań do obsługi wielkich zbiorów danych w chmurze, która pozwala klientom integrować, agregować, przygotowywać i odkrywać analizy generowane w czasie rzeczywistym na podstawie wybranych lub wszystkich źródeł danych. 

„Wielkie zbiory danych wspierają przedsiębiorstwa w obszarach o znaczeniu newralgicznym, takich jak doskonalenie obsługi klienta, przeciwdziałanie utracie klientów, usprawnianie działalności i tworzenie aplikacji działających w ramach Internetu Rzeczy. Już teraz obserwujemy to w środowiskach lokalnych, w których nasz segment wielkich zbiorów danych rozwija się szybciej niż cały rynek” — powiedział Thomas Kurian, prezes Oracle, szef działu rozwoju produktów. „Dzięki nowej platformie Oracle Cloud Platform for Big Data spełniamy naszą obietnicę i umożliwiamy klientom korzystanie z tych samych technologii w chmurze i w środowiskach lokalnych. Wzmacniamy też czołową pozycję Oracle w dziedzinie przetwarzania w chmurze”.

Oferta obejmuje następujące nowe usługi:

Oracle Big Data Preparation Cloud Service pozwala klientom zautomatyzować, usprawnić i kontrolować podatne na błędy procesy przyjmowania, przygotowywania, naprawy i wzbogacania danych oraz zarządzania nimi bez kosztownych interwencji ręcznych. Dzięki usłudze Oracle Big Data Preparation Cloud Service i jej innowacyjnemu mechanizmowi rekomendacji czas i koszty przygotowywania danych stanowią zaledwie ułamek tego, co w przypadku metod tradycyjnych. 

Oracle GoldenGate Cloud Service umożliwia przenoszenie dużych ilości danych do środowiska Big Data i hurtowni danych w chmurze przy małych opóźnieniach. Oparty na chmurze dostęp do usług Oracle Database Cloud Service, Oracle Exadata Cloud Service i Oracle Big Data Cloud Service upraszcza integrację między lokalnymi bazami danych i usługami przesyłania danych DBaaS, Hadoop, Spark i NoSQL w chmurze. 

Oracle Big Data Discovery Cloud Service rozszerza innowacje Oracle w obszarze analiz wielkich zbiorów danych w chmurze, przyspieszając i upraszczając zrozumienie potencjału tkwiącego w wielkich zbiorach danych oraz ich przekształcanie i doskonalenie. Usługa przynosi korzyści zarówno użytkownikom biznesowym, jak i analitykom danych.  Oracle Big Data Discovery Cloud Service razem z usługą Oracle Big Data Cloud Service pozwala klientom natychmiast rozpocząć pracę z wielkimi zbiorami danych bez konieczności wdrażania złożonych architektur, uczenia się obsługi specjalistycznych narzędzi czy opierania się wyłącznie na ekspertach. 

Oracle NoSQL Database Cloud Service udostępnia zaawansowane repozytorium danych typu klucz-wartość w postaci ekonomicznego, bardzo wydajnego rozwiązania, które umożliwia proste działania na zbiorach danych i zapewnia wysoką dostępność oraz elastyczną skalowalność.  Usługa spełni wymagania współczesnych aplikacji biznesowych, w których potrzebne są proste, szybkie, elastyczne i niezawodne operacje na dużych ilościach danych przy minimalnej obsłudze administracyjnej. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz