piątek, 30 października 2015

Piękno i funkcjonalność, czyli obraz na kratce wentylacyjnej

Piękno i funkcjonalność, czyli obraz na kratce wentylacyjnej

Kratki kominkowe

Istnieją różne rodzaje kominkowych kratek kominkowych. Zdecydowanie najpopularniejszymi są typowe kratki luft. Kratki luft występują zwykle w trzech podstawowych wersjach:

  • z żaluzjami ruchomymi, których mechanizm umożliwia niezwykle precyzyjną regulację ich położenia;
  • z żaluzjami stałymi (nieruchomymi);
  • z siatką.

Wykonanie

Kominkowe kratki wentylacyjne, ze względy na swoją funkcję oraz miejsce instalacji, wykonywane są ze znacznie większą uwagą i starannością, niż zwykłe kratki do domowych systemów wentylacyjnych. Przede wszystkim materiał, z którego są wytwarzane, musi być najwyższej jakości. Ramka montażowa kratki kominkowej wykonywana jest zwykle z blachy ocynkowanej o grubości pomiędzy 0,8 a 1,0 milimetra. Ich solidność pozwala na trwałe osadzenie w ścianie bez obawy o ewentualne obciążenia tego elementu.

Żaluzje w kominkowych kratkach wentylacyjnych malowane są ręcznie, każda oddzielnie, a następnie mocowane do obudowy za pomocą nitów. Ten sposób wytwarzania gwarantuje nie tylko wytrzymałość, ale i wysoką estetykę. Jeszcze więcej pracy wymaga wykonanie mechanizmu przepustnicy sterującego ruchomymi żaluzjami. W przypadku, gdy ruchome żaluzje nie są wymagane, zaleca się stosowanie kratek wentylacyjnych z żaluzjami stałymi lub z siatką.

Fotokratki

Osoby poszukujące nie tylko funkcjonalności i klasycznych stylizacji z całą pewnością powinny zainteresować się kominkowymi kratkami wentylacyjnymi zdobionymi za pomocą tzw. fotokratki.

Fotokratka jest produktem spełniającym wszelkie funkcje wentylacyjnej kratki kominkowej, przy wprowadzeniu do wnętrza niezwykłego elementu zdobniczego. Fotokratki wytwarzane są na indywidualne zamówienie klienta i zgodnie z jego życzeniem. W ich powierzchnię wkomponowuje się wybrane zdjęcie i po obróbce specjalnym programem komputerowym oraz po wykonaniu za pomocą wybicia kilku tysięcy różnej wielkości otworów, otrzymywana jest gotowa fotokratka.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.ventlab.pl/ 

0 komentarze:

Prześlij komentarz