piątek, 30 października 2015

Polecane materiały opałowe

Węgiel, który do niedawna był najpopularniejszy wypierany jest przez inne, znacznie bardziej ekologiczne i wydajne materiały opałowe. W przypadku zwykłych pieców coraz częściej używa się ekogroszku, który jest nie tylko wydajny, ale i spala się w całości.

W przypadku pieców i kominków doskonałym materiałem opałowym polecanym przez wielu specjalistów okazuje się biomasa. Praktycznie każde gospodarstwo domowe czy rolnicze produkuje organiczne odpady, które można wykorzystać właśnie do opału. Jest to materiał przede wszystkim ekologiczny, a dla niektórych może stać się to kartą przetargową przy jego wyborze. Dodatkowo warto zauważyć, że osoby decydujące się na zamontowanie kotła na biomasę mogą obecnie uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej pozwalające na zmniejszenie kosztów początkowych.

Innymi, polecanymi materiałami opałowymi są brykiet oraz pelet. Są to materiały również zaliczane jako ekologiczne. Ponadto należy zauważyć, że ich bardzo dużym plusem jest cena - bardzo niska.

W związku z tak wieloma zaletami te materiały opałowe wybierane są w większości gospodarstw domowych zarówno do opału w piecach, jak również w niewielkich rozmiarowo kominkach pokojowych.     

0 komentarze:

Prześlij komentarz