piątek, 30 października 2015

Praca w domu a coworking

Praca w domu a coworking

Do pracy zdalnej wystarczy zazwyczaj komputer lub tablet z odpowiednim oprogramowaniem i dostęp do szerokopasmowego internetu. W związku z powyższym, wiele osób decyduje się na pracę w zaciszu domowym lub wybiera przestrzeń coworkingową. Przyjrzyjmy się, jakie zalety i wady mają obydwa środowiska pracy.


Praca w domu

Przede wszystkim praca w domu odbywa się w znanym nam otoczeniu, które traktujemy jako mniej lub bardziej bezpieczne. Nie musimy dojeżdżać do miejsca pracy i w związku z tym nie marnujemy czasu - do pracy możemy zabrać się od zaraz.

Pracując w domu nie zawsze potrafimy odciąć się od swoich obowiązków służbowych. Granica, między byciem w pracy a byciem w domu, zaciera się, co może powodować, że obszary te będą działały na siebie ograniczająco.

Wybór czy pracujemy w domu, czy w przestrzeni coworkingowej, jak zawsze należy do nas, po rozważeniu wszystkich za i przeciw.


Przestrzeń coworkingowa

W odróżnieniu od domu, do biura coworkingowego trzeba jakoś dotrzeć, co pochłania czas. Na szczęście w większych miastach powstaje wiele takich przestrzeni, więc może okazać się, że najbliższe biuro będziemy mieć tuż za rogiem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, np. coworking Wroclaw, Warszawa, Kraków i powinno wyświetlić się całkiem sporo lokalizacji. Można przebierać.

Praca w przestrzeni coworkingowej w porównaniu z domem ma pewną ogromną zaletę, a jest nią możliwość pracy z ludźmi. Mimo, że freelancerzy pracują oddzielnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspólnie realizowali większe projekty. Poza tym pracujemy wśród ludzi, którzy są nam podobni, kreatywni - takie otoczenie działa bardzo inspirująco. Pracę zostawiamy niejako poza domem i to potrafi być czynnik decydujący o wyborze takiej formy pracy.


0 komentarze:

Prześlij komentarz