piątek, 30 października 2015

Promotech KM zmienia siedzibę. I będzie kupował maszyny

Promotech KM zmienia siedzibę. I będzie kupował maszyny

 

Łapski Promotech kończy montaż konstrukcji nowej hali produkcyjnej i budowę biurowca. Na początku przyszłego roku spółka przeniesie się do nowej siedziby.

 - W najbliższych dniach nad częścią produkcyjną pojawi się już kompletny dach oraz ściany zewnętrzne, a nad częścią socjalno-biurową wylewany będzie strop – zapowiada Karol Zadykowicz, prezes Promotech KM. - Większość ciężkich robót ziemnych związanych z instalacjami sanitarnymi mamy już praktycznie za sobą. Priorytetem w tej chwili jest zamknięcie budynków, aby w okresie zimowym można było prowadzić prace  instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Wykonawcą części budowlanej jest białostocki Instal SA, który sprawdził się przy realizacji tego typu inwestycji także w spółce–matce w Białymstoku. Do prac zaangażowano poza tym dwie lokalne firmy – Eltron z branży eletrycznej i MDS Instal – z branży instalacji sanitarnych. W pewnym momencie spółka musiała skorzystać także z pomocy saperów.

- Na etapie prac ziemnych trafiliśmy na niewybuch, ale wszystko skończyło się dobrze - po interwencji saperów wykonawcy mogli wrócić na plac budowy- opowiada Karol Zadykowicz.

Celem inwestycji jest umożliwienie długofalowego, stabilnego rozwoju firmy w oparciu o rozbudowaną infrastrukturę produkcyjną.

- Przede wszystkim chodzi o możliwość dalszego inwestowania w park maszynowy – dodaje prezes Zadykowicz. -  Wyczerpaliśmy możliwości rozbudowy w obecnej lokalizacji, a zakup nowych maszyn i rozwój technologii wymaga powierzchni. Oczywiście ważne jest również podniesienie standardu miejsca pracy naszym pracownikom.

Całkowity koszt inwestycji przekroczy 8 mln zł. Projekt finansowany jest z kredytu inwestycyjnego oraz ze środków własnych. Produkcja w nowej hali powinna ruszyć na początku trzeciego kwartału 2016.

To jednak nie koniec inwestycji Promotechu KM – zaraz po zakończeniu budowy spółka planuje zakup nowych maszyn, a także wymianę części starych. Na początek spółka przeznaczy na te cele ok. 1,5 mln zł, głównie na maszyny do obróbki plastycznej i skrawaniem.

Promotech KM zajmuje się obróbką metali, usługami związanymi z wytworzeniem zarówno mało jak i wielkoseryjnych elementów oraz kompletnych wyrobów, a także produkcją małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. Dzięki pozyskaniu kilku nowych klientów zagranicznych najnowsze wyniki są nieco lepsze od prognozowanych - przychody spółki za trzy kwartały tego roku przekroczyły 7 mln zł, zysk brutto wyniósł blisko 550 tys. Spółka zatrudnia 61 osób.

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz