piątek, 30 października 2015

Sok ze sklepu? Nie jest lepszy od oranżady.

Jak wykazały badania Światowej Organizacji Zdrowia, cukier jest nie tylko w słodyczach czy keczupie, ale też w napojach ze sklepu. A cukier powinien stanowić tylko 10 procent wszystkich spożywanych w ciągu dnia kalorii. Nadużywanie cukru prowadzi bowiem do otyłości, cukrzycy, chorób serca, próchnicy zębów czy raka.

 Co innego soki wyciskane. One też zawierają cukier, ale naturalny, występujący w owocach i warzywach. A to nie wszystkie ich zalety.

 Moc polifenoli. Jak wynika z badań wrocławskich naukowców, mętny sok z jabłek zwalcza wolne rodniki pięć razy silniej, niż klarowny! Najnowsze badania profesora Oszmiańskiego, kierownika Katedry Technologii Owoców, Warzyw i Zbóż Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, potwierdziły to niezbicie: mętne soki zawierają cztery razy więcej flawonoidów i innych polifenoli.  Dlaczego to takie ważne? Polifenole działają antyrakowo, przeciwzapalnie, odmładzająco i przeciwalergicznie. Przeczytaj o nich więcej na http://terapiasokami.pl/nadcisnienie-tetnicze-zaburzenia-seksualne-a-polifenole

Jak twierdzi prof. Oszmiański, dorosły człowiek powinien wypijać jedną lub dwie szklanki mętnego soku dziennie. Najsilniej działa świeżo wyciskany sok z wyciskarki wolnoobrotowej (takiej jak Hurom czy Kuvings). Sok wytłoczony w niskiej temperaturze to prawdziwa bomba polifenoli, witamin i fitosubstancji. Wypicie 700 ml mętnego soku jabłkowego zwiększa o 52 proc. wzrasta potencjał przeciwutleniający organizmu. 

Sok mętny górą! Jak tłumaczy profesor Oszmiański, klarowne soki z jabłek są prawie całkiem pozbawione pektyn, witaminy C i polifenoli. Nie są więc aktywnym przeciwutleniaczem. Coraz częściej kupowanym produktem są koreańskie wolnoobrotowe wyciskarki do soków, które pozwalają uzyskać zdrowe soki, pełne odżywczych substancji. Przeczytaj więcej o przyswajalności soków nahttp://terapiasokami.pl/Co-lepsze-sok-czy-warzywa-i-owoce-w-calosci

 Owocowa Malwina, terapiasokami.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz