piątek, 30 października 2015

Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl

Mam na imię Michał Szafrański. Jestem inicjatorem i Prezesem Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl. Jestem osobą niepełnosprawną, od kilku lat realizuje swoje pasje sportowe, rywalizując w zawodach osób niepełnosprawnym na poziomie Mistrzostw Polski w lekkoatletyce i siatkówce na siedząco. Jestem również szczęśliwym pracownikiem Firmy, która potrafi odkryć potencjał osób niepełnosprawnych (branża informatyczna). Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz swojej drogi, inspiracji i motywacji, chciałbym podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem i zaprosić Cię do organizacji, która pomaga osobom niepełnosprawnym wykonać pierwsze kroki na zawodowej, sportowej, kulturowej czy społecznej drodze.


Pomysł na stowarzyszenie zrodził się z obserwacji otoczenia, pod kątem aktywności osób niepełnosprawnych. Od kilku lat z sukcesami uczestniczę w Mistrzostwach Polski w konkurencjach lekkoatletycznych i chciałbym te sukcesy przełożyć na pobudzenie aktywności osób niepełnosprawnych z Naszego powiatu i województwa. Bez wątpienia sport dał mi możliwość otwarcia na świat, mimo przeciwności dodał pewności siebie, a przede wszystkim nauczył konsekwencji i charakteru.


Misją Naszego Stowarzyszenia jest uwolnienie sportowego, społecznego i zawodowego potencjału osób niepełnosprawnych mieszkających w województwie świętokrzyskim, powiecie włoszczowskim i nie tylko. Stowarzyszenie zakłada m.in.:

  • zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych,    

  • zajęcia plastyczne i muzyczne,        

  • doradztwo zawodowe,        

  • obozy rehabilitacyjno-sportowe.    


Naszą ambicją jest to, aby kolejne osoby niepełnosprawne wykonały pierwszy krok, przysłowiowo "wyszły z domu" i skorzystały z integracji środowiska osób niepełnosprawnych. Nie mam tu na myśli tylko sportu, ale również sztukę, edukacje, doradztwo zawodowe, rehabilitacje czy rekreacje.


Cieszę się, że Stowarzyszenie skupia w okół siebie grupę pracowitych i kreatywnych osób, które tworzą Nasz sukces. W projekt zaangażowali się przedstawiciele m.in.: sportu, biznesu, edukacji, administracji, prawa. Członkowie stale dostarczają nowych pomysłów na interesujące projekty.


Równolegle z poszukiwaniem osób niepełnosprawnych poszukiwani są też ludzie dobrej woli, które wesprą projekt aktywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy osobom i firmom, które zdecydowały się dołączyć do grona Naszych Partnerów. Jeżeli chcesz pomóc spełniać marzenia i cele osób niepełnosprawnych, możesz to zrobić już dziś na www.sprawniejsi.pl/jak-pomagac. Naszą działalność możesz śledzić na www.sprawniejsi.pl Dziękujemy za każdy gest dobrego serca i zapraszamy osoby niepełnosprawne do dołączenia w Nasze szeregi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz