piątek, 30 października 2015

Szwedzki Pierce AB zaparkuje w Panattoni Park Szczecin

Szwedzki Pierce AB zaparkuje w Panattoni Park Szczecin

Panattoni Europe aktywizuje europejskich klientów poza głównym nurtem rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, ale za to na szlaku komunikacyjnym z Berlinem. Wynikiem tego jest obecność szwedzkiej firmy Pierce AB w Panattoni Park Szczecin, która wynajęła ponad 11 000 m² nowoczesnej powierzchni - blisko 10 200 m² przeznaczone zostanie na magazyn, zaś ponad 800 m² zajmą biura. Pierce AB jest liderem e-commerce branży motocyklowej - należące do firmy sklepy XLmoto oraz 24mx oferują części, wyposażenie, odzież oraz wszelkie akcesoria motocyklowe, w tym motocrossowe. Wybór Panattoni Park Szczecin pozwoli firmie na szybką i bezawaryjną dystrybucję produktów do Skandynawii, Niemiec, a także do Polski, w której również działają jej sklepy.

"Jako lider branży e-commerce wiemy, jak ważny jest czas dostawy. Przeniesienie naszego centrum dystrybucyjnego do Szczecina pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą obsługę przesyłek dla Klientów w całej Europie. Kluczowym aspektem, który zaważył na wybraniu właśnie tej lokalizacji była jej bliskość w stosunku do rynków Skandynawskich oraz Europy Zachodniej, a także dostęp do wykwalifikowanych pracowników" - powiedział Jacek Obral, Country Manager Pierce AB.

Szczecin już od jakiegoś czasu zaznacza swoją obecność na rynku magazynowym - wcześniej traktowany w kategoriach bardzo lokalnych z peryferyjnym położeniem, dzisiaj podbija rynek. Dzieje się tak za sprawą bezpośredniej bliskości Niemiec i naszych północnych sąsiadów, czego potencjał geograficzny został wzmocniony poprzez obecnie funkcjonującą   krajową sieć nowoczesnych dróg. To dostrzegają najemcy, a my jako deweloper odpowiadamy na ich potrzeby - tak obecność Pierce AB w Panattoni Park Szczecin komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe. 

Panattoni Park Szczecin to nowoczesne centrum dystrybucyjne dewelopera o planowanej powierzchni 35 500 m² w ramach dwóch budynków z możliwością rozbudowy o kolejne 35 000 m². Każdy z obiektów wyposażony zostanie w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu "0", a także obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe. Natomiast strategiczne położenie centrum - tuż przy węźle Szczecin Dąbie, zaledwie 1 km od autostrady A6 wiodącej do Berlina oraz bliskość drogi S3, a także bezpośrednie sąsiedztwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej i niedaleka odległość od stacji kolejowej, zapewni doskonałą bazę logistyczną i produkcyjną dla najemców.

0 komentarze:

Prześlij komentarz