piątek, 30 października 2015

Technika masażu relaksacyjnego

Technika masażu relaksacyjnego

Odpowiednio wykonany, pozwala na ukojenie zarówno wycieńczonego ciała, jak i znerwicowanego umysłu. Szybki tryb życia oraz problemy codziennego dnia często składają się na ciągłe wytężenie psychiczne, które skutkuje dekoncentracją, roztargnieniem oraz nieuwagą. W takiej chwili warto uciec się do znanej od starożytności metody relaksacyjnej, która pozwala ukoić wyczerpany organizm. W miarę terapii, organizm zapomina o utraconej witalności, która stopniowo, w harmonijny sposób powraca do wymęczonych członków oraz przeforsowanego umysłu. Wykonany w fachowy sposób, masaż relaksacyjny rozluźnia spięte mięśnie, usuwa nawet dotkliwe bóle oraz jest w stanie stanowić uzupełnienie dla procesu rehabilitacji. Dodatkowo umożliwia on stopniowe kształtowanie sylwetki, nasila proces spalania tkanki tłuszczowej, a także usprawnia krążenie krwi.

Organizm, który poddawany jest masażowi, w szybszy sposób pozbywa się toksyn, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, a jej ogólny stan widocznie się poprawia.

Które części ciała jednak można masować? Okazuje się, że wszystkie – masowane może być tak całe ciało, jak i poszczególne jego elementy – twarz, kark, stopy. Korzyści wszechstronnego masażu to zatem: ukojenie skołatanych nerwów, znaczne dotlenienie oraz odżywienie tkanek, które zostały poddane temu procesowi, stymulacja układu limfatycznego, szybsze wchłanianie obrzęków, lokalne poszerzenie naczyń włosowatych oraz działanie przeciwzakrzepowe. Jest to zatem czynność, do której warto się uciec w momentach wycieńczenia, gdyż przemęczony organizm stwarza wiele potencjalnych zagrożeń, z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Ciało oraz umysł potrzebują do prawidłowego funkcjonowania bowiem nie tylko paliwa w postaci snu oraz pożywienia, ale także chwilowego postoju i możliwości regeneracji, którą masaż właśnie zapewnia.

Źródło: www.fizjo-effect.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz