czwartek, 29 października 2015

Zarządzanie nieruchomościami

P { margin-bottom: 0.21cm; }A:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; }

Od tego czasu, stale podnosząc jakość usług oraz standardy obsługi Klienta, zajmuje się szeroko pojętym zarządzaniem nieruchomościami. Obecnie firma zarządza ponad osiemdziesięcioma nieruchomościami, ulokowanymi między innymi w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.

Elementy administrowania nieruchomością

Administrowanie nieruchomościami jest złożonym zadaniem, bowiem obejmuje ono zarówno aspekty związane z utrzymaniem czystości i bezpieczeństwem, jak również wszelkie zagadnienia prawno - finansowe, jakie związane są z daną nieruchomością. Aby nieruchomość byłą obsługiwana w sprawny sposób, zarządca musi więc zatroszczyć się o następujące elementy:

  • obsługa techniczna; przez obsługę techniczną rozumiemy dokonywanie na bieżąco wszelkich niezbędnych napraw i konserwacji poszczególnych elementów budynku, jak równie stałą, 24-godzinną opiekę serwisanta, odpowiadającego za usuwanie skutków zdarzeń losowych.
  • wykonywanie niezbędnych prac porządkowych w budynku oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Dotyczy to zarówno klatek schodowych, jak i wszelkich części wspólnych, jak strychy, wózkownie, bramy wejściowe itp. Należy tu uwzględnić również zamiatanie ulic, usuwanie opadłych liści oraz oczyszczanie chodników i podjazdów ze śniegu i lodu.
  • pielęgnacja zieleni wokół budynku, a więc podlewanie i koszenie trawników, pielęgnacja klombów, stawów i oczek wodnych, a także usuwanie zagrażających bezpieczeństwu konarów drzew.
  • dbałość o obsługę finansowo - prawną nieruchomości, prawidłowe prowadzenie rozliczeń oraz reprezentowanie mieszkańców i właścicieli nieruchomości przed organami administracji państwowej.

Innowacje w dziedzinie administrowania

Zarządzanie nieruchomościami jest, jak widać, skomplikowaną kwestią, dlatego też liderzy rynku, jak np. Nawigator, posługują się nowoczesnymi programami komputerowymi. Dzięki temu możliwe jest usprawnienie komunikacji pomiędzy mieszkańcami lub właścicielami nieruchomości a administratorem, a także sprawdzanie na bieżąco wszelkich kwestii dotyczących rozliczeń, kosztów oraz uchwał podejmowanych przez wspólnotę. Nawigator prowadzi dla zarządzanych przez niego nieruchomości specjalne forum oraz system e-kartotek, umożliwiających kontrolowanie rozliczeń dla konkretnego lokalu.

Zarządzanie nieruchomościami Wrocław

Każda nieruchomość, podobnie, jak każde miasto, posiada swoją własną specyfikę oraz uwarunkowania, nie występujące nigdzie indziej. Jeżeli nasza nieruchomość zlokalizowana jest w dużym mieście, jakim jest Wrocław, warto zlecić jej administrowanie firmie, która, jak Nawigator, posiada już pewne doświadczenie na lokalnym rynku. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasza nieruchomość będzie obsługiwana w sposób sprawny, kompleksowy i bezproblemowy, zaś my unikniemy przykrych niespodzianek.

Autorem artykułu jest Nawigator Sodo&Sokół - profesjonalne zarządzanie nieruchomościami we Wrocławiu

0 komentarze:

Prześlij komentarz