Laserowa depilacja

Laserowa depilacja Depilacja laserowa jest obecnie oceniana jako jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji owłosienia. Zachwalana jest przede wszystkim trwałość jej efektów oraz brak zagrożeń dla pacjenta. Wiele kobiet podkreśla, iż podobne zabiegi są niejednokrotnie mniej bolesne niż depilacja woskiem, aczkolwiek jest to kwestia indywidualna. Impulsy są wyczuwalne przez każdego, jednak z różną intensywnością. Ból uśmierzyć mogą specjalne kremy, żel neutralizujący nieprzyjemne doznania, nawiew chłodnego powietrza. Z tego powodu znaczny odsetek osób uznaje ją za właściwie bezbolesną.

Laserową depilację mogą wykonać zarówno dermatolodzy, jak i kosmetyczki. Jednak z uwagi na fakt, że usuwanie włosków jest zabiegiem inwazyjnym, preferuje się dokonanie go pod nadzorem lekarza. Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu, aczkolwiek te określane są przez dermatologa podczas konsultacji. Po wstępnej diagnozie lekarz może zakwalifikować kobietę do laseroterapii. Pozwala to na uniknięcie ryzyka ewentualnych powikłań lub podrażnień.

Depilacja laserowa jest zalecana zwłaszcza osobom, które mają tendencję do wrastających włosków, występowania zapalnych stanów skórnych i, co za tym idzie, przebarwień czy blizn będących ich konsekwencją. Laser nie tylko likwiduje źle rosnące włoski, ale także sprawia, że stan naszej skóry się poprawia.

Zazwyczaj zanim zdecydujemy się na laseroterapię zastanawiamy się nad pozytywnymi i negatywnymi jej stronami. Na podjęcie przez pacjentkę decyzji o poddaniu się zabiegowi wpływa przede wszystkim perspektywa trwałego usunięcia owłosienia. Żaden inny zabieg nie zapewnia tak wysokiej skuteczności i pozbycia się niepotrzebnych włosków na lata.

Przede wszystkim należy zwrócić jednak uwagę na to, ile zabiegów trzeba wykonać, aby były one rzeczywiście skuteczne i trwałe. To wpływa na podjęcie decyzji o tym, kiedy najlepiej zacząć cykl laserowy, który trwa on średnio kilka miesięcy. Laser działa skutecznie jedynie na włosy wzrastające, czyli te na powierzchni naszej skóry - tylko one są przez niego efektywnie niszczone. A ponieważ włosy nie rosną równocześnie, trzeba poczekać, aż wszystkie będą w fazie wzrostu. Z tego powodu zabiegi muszą być kilkukrotnie powtórzone, w odstępie 3 do 6 tygodni.

Aby nie narazić się na przebarwienia zalecane jest unikanie słońca przez około 4 tygodnie przed laseroterapią. Ta kwestia odnosi się zarówno do naturalnych promieni słonecznych, solariów, jak i kremów samoopalających. Zatem odkładanie jej na okres wakacyjny może spowodować wydłużenie całego cyklu, ponieważ wtedy konieczne będzie zaniechanie zabiegów lub kategoryczne ograniczenie wystawiania na słońce partii ciała, które im poddajemy.

Czas potrzebny do osiągnięcia zamierzonych, długotrwałych efektów to około 4 - 5 miesięcy. Zaznaczmy, że mimo długiego czasu laseroterapii, po zakończeniu całej serii zabiegów usuniętych jest ok. 90% owłosienia. Pozostałe włoski są zazwyczaj jaśniejsze, słabsze i praktycznie niewidoczne. Warto więc zastanowić się, kiedy rozpocząć cykl depilacji, tak by nie kolidowały one z wakacyjnymi planami. Początek roku, z którym wiążemy nowe postanowienia może także zaowocować rozpoczęciem laserowej depilacji, która będzie pierwszym krokiem ku wiośnie.