Komentarze nie zawsze mile widziane
Informacja zwrotna czytelnika o opublikowanym tekście może być pomocna dla autora w doskonaleniu warsztatu. Możliwości komentowania treści zamieszczanych przez użytkowników nie daje wiele serwisów, w tym Newss.pl, Nius24.pl, OtoPR.pl , a także Otwarty.pl. Feedback można za to otrzymać na CentrumPR.pl, Eioba.pl czy RzecznikPrasowy.pl.
Połączeniem serwisu prasowego i dziennikarstwa obywatelskiego jest portal CentrumPR.pl. Został pozytywnie zweryfikowany przez administratorów Google, co nie udało się tak dużym serwisom jak kontakt24.tvn.pl czy otoPR.pl. Informacje zamieszczane na portalu są dostępne na platformie Google News Polska, ponadto są indeksowane przez wyszukiwarkę Google. Publikowanie tekstów na CentrumPR.pl w pierwszej kolejności gwarantuje autorowi powiązanie każdej innej informacji na ten sam temat z jego pracą, a tym samym wzmocnienie jego wiadomości. Jest to możliwe dzięki porządkowaniu wyników według oryginalnych treści, czyli tych udostępnionych najwcześniej.
Nie istnieje konieczność wyboru jednego serwisu, na którym warto publikować swoje teksty, ponieważ można być użytkownikiem wielu. Tak samo dziennikarz nie jest zobligowany do korzystania z jednego serwisu prasowego, jako źródła swoich informacji. Dobrze jest jednak postawić na jakość, nie ilość, zapoznać się z regulaminem korzystania z serwisu i zdecydować się na serwis najbardziej odpowiadający potrzebom użytkownika.