Klej tiksotropowy Armaflex RS850 dla łatwego montażu izolacji

Klej tiksotropowy Armaflex RS850 dla łatwego montażu izolacji

Klej do montażu izolacji na rurach, przewodach wentylacyjnych czy zbiornikach powinien być trwały, łatwy w aplikacji i nie wpływać negatywnie na materiał izolacyjny. Wprawdzie na rynku dostępne są setki przeróżnych klejów, silikonów czy pianek, które pozornie mogą spełnić te kryteria, jednak specyfika wyrobów izolacyjnych stworzonych na bazie spienionego kauczuku oraz warunki w jakich są eksploatowane (np. wysokie i niskie temperatury) powodują, że spoiwo musi być wybierane bardzo precyzyjnie. Dlatego też, aby ułatwić montaż izolacji technicznych, firma Armacell przygotowała klej tiksotropowy Armaflex RS850.

Nie kapie, nie truje, nie niszczeje

Klej tiksotropowy Armaflex RS50 przeznaczony jest do wszystkich izolacji z rodziny Armaflex (z wyjątkiem otuliny HT/Armaflex). Przymiotnik „tiksotropowy” określa właściwość chemiczną płynu zwaną też „pamięcią cieczy”. W praktyce oznacza to, że klej naniesiony na powierzchnię nie kapie i nie zacieka, co zdecydowanie uławia jego aplikację. Jest to bardzo istotne, kiedy izolacja jest montowana od dołu, a poniżej znajduje się osoba nakładająca substancję, lub powierzchnia, której nie chcemy pobrudzić lub gdy zależy nam na równomiernym rozłożeniu substancji na klejonej powierzchni. 

Armaflex RS850 został stworzony z myślą o wszelkich rodzajach instalacji, jednak dzięki swoim unikalnym zaletom doskonale nadaje się do zamkniętych pomieszczeń, np. warsztatów i innych miejsc, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Jego istotną charakterystyką jest niska rzeczywista emisja oparów, gdy znajduje się w otwartym pojemniku. Jest on więc produktem bezpiecznym, dzięki któremu instalatorzy pracować mogą w komfortowych warunkach i bez obaw o własne zdrowie. Kolejnym atutem nowego wyrobu jest jego przedłużona żywotność – w nieotwartym opakowaniu fabrycznym może być on przechowywany na półce nawet do trzech lat bez utraty właściwości fizykochemicznych. 

Standardowo klej Armaflex RS850 dostępny jest w kolorze żółtym. Aby jednak zapewnić jego wszechstronne wykorzystanie, producent oferuje również wersję w kolorze niebieskim dla izolacji niskodymowej Armaflex Ultima. Posiada on zasadniczo te same właściwości, co wersja podstawowa, jednak barwą odpowiada wspomnianej rodzinie otulin.


Wydajność i aplikacja

Przed nałożeniem kleju Armaflex RS850 należy zadbać, aby łączone powierzchnie były oczyszczone i suche. Po aplikacji kleju materiał izolacyjny powinien zostać nałożony na rurę czy przewód wentylacyjny w ciągu 10-15 minut za pomocą wałka. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to od 15o C do 25o C, a czas pełnego wiązania produktu wynosi 24 godziny. Zakres temperatury instalacji po wyschnięciu kleju to od -40o C do +70o C.

Wydajność Armaflex RS850 jest wysoka – 1 l. substancji wystarcza na połączenie nawet ponad kilometra otulin – zależy ona jednak od rodzaju i grubości materiału izolacyjnego. Poniższa tabela przedstawia minimalne zużycie kleju w przypadku różnych rodzajów izolacji. Podane wartości mają zastosowanie przy aplikacji na obu klejonych powierzchniach: 


Otuliny        10 mm        20 mm 30 mm   40 mm

Nierozcinane 1120 m/l         280 m/l 175 m/l       130 m/l

Rozcinane          140 m/l         70 m/l 45 m/l    35 m/l

Płyty                3-4 m2 /l


Kluczem do prostego i czystego montażu izolacji technicznej jest dobór odpowiedniego kleju. Powinien być on przede wszystkim wytrzymały i zapewniać trwałość klejonych powierzchni. Istotne jest również, aby klej był prosty w użyciu, nie kapał i nie wydzielał znacznej ilości toksycznych oparów. Wszystkie te kryteria spełnia Armaflex RS850 gwarantując najwyższą skuteczność i łatwość aplikacji. 


Dystrybutor: 

Armacell Poland Sp. z o.o. 

55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 

tel. 71 3175025 fax 71 3175115


www.armacell.com


Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.