poniedziałek, 24 czerwca 2013

Avtek TouchScreen 65 – interaktywny monitor nowej generacji

Avtek TouchScreen 65 – interaktywny monitor nowej generacji

W pracowniach szkolnych sprawdzi się przede wszystkim w funkcji tablicy interaktywnej, dając możliwość obsługi 2 osobom jednocześnie. Można go również używać do wyświetlania filmów z DVD lub BluRay. W cenie urządzenia dołączone jest popularne oprogramowanie RM EasiTeach w języku polskim.

Użytkownicy biznesowi zastąpią nim wysłużony projektor, a jednocześnie uzyskają możliwość sterowania prezentacją PowerPoint za pomocą dotyku.

Avtek TouchScreeen 65 zapewnia doskonałą jakość obrazu dzięki rozdzielczości Full HD i podświetleniu LED, które dodatkowo zapewnia świetną widoczność nawet w jasnych pomieszczeniach. Wysoką jakość dźwięku uzyskano poprzez zastosowanie wbudowanych głośników 2 x 10 W. Monitor można podłączyć do dowolnego komputera, odtwarzacza DVD, BluRay lub do wizualizera.

Połączenie technologii dotykowej optycznej z podczerwienią zapewnia większą dokładność, czułość a także odporność na kurz i wilgoć.

Podstawowym atutem tego rozwiązania jest oszczędność pieniędzy (bardzo niski koszt całkowity – TCO). Żywotność panelu wynosi 30 000 godzin, co zakładając pracę przez 6 godzin dziennie  przez 5 dni w tygodniu, daje w przeliczeniu ok. 20 lat pracy. Nie wymaga przy tym żadnej konserwacji, wymiany lamp i czyszczenia, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych projektorów.

Jest to również rozwiązanie ekologiczne, ponieważ urządzenie automatycznie przechodzi w stan czuwania (<0.5 W) w momencie, gdy nie ma źródła sygnału i w odróżnieniu od projektorów nie generuje szkodliwych odpadów w postaci rtęciowych lamp projekcyjnych.

 

Bliższe informacje www.avtek.pl

 

 

„Najnowszy monitor interaktywny, który właśnie wprowadzamy do oferty, czyli Avtek TouchScreen 65, to atrakcyjne rozwiązanie zarówno pod względem funkcjonalności jak i ceny, która wynosi 14 999 zł brutto. – informuje Tomasz Kliczkowski, wiceprezes zarządu ViDiS S.A. - Porównywalne urządzenia kosztują ok. 25 tysięcy złotych. Ponad 10 tysięcy złotych trzeba zapłacić za zestaw z klasyczną tablicą interaktywną, projektorem i głośnikami, a to są tylko koszty początkowe. Avtek TouchScreen 65 to ok. 20 lat pracy bez dodatkowych kosztów, w tym czasie do każdego klasycznego zestawu trzeba dokupić co najmniej kilka lamp do projektora. Nie mówiąc o tym, że nie uzyskamy w takim budżecie rozdzielczości Full HD”.

 

Urządzenie ma niezbędne certyfikaty, wzmocnioną frontową szybę antyrefleksyjną o grubości 4 mm oraz całkowicie wyeliminowane ryzyko uszkodzenia wzroku prowadzącego, co może mieć miejsce przy użyciu projektorów. Monitor Avtek TouchScreen 65 jest urządzeniem typu Plug and Play co oznacza, że w celu rozpoczęcia korzystania z funkcji interaktywnych wystarczy podłączyć go do zasilania i komputera. Monitor dotykowy nie posiada wbudowanego tunera TV, dzięki czemu nie ma konieczności płacenia abonamentu, natomiast można odtwarzać filmy z DVD, Blu-Ray czy innego źródła.

 

Podstawowe parametry tablicy Avtek TouchScreen 65

 

Panel

65" LED

Rozdzielczość

1.920 x 1.080, 50Hz

Jasność

360 cd/m2

Kontrast

4.000:1

Kąt widzenia

178˚ / 178˚

Złącza

HDMI, VGA, wejście/wyjście audio (mini jack 3.5mm), USB

Wbudowane głośniki

2 x 10W

Zużycie prądu (Min./Max.)

max. 300 W

Żywotność panelu

30.000 h

Grubość szyby antyrefleksyjnej

4 mm

Technologia

Optyczna i podczerwień, 2 punktowa

Sterowniki

Niewymagane

Dołączone akcesoria

Przewody: zasilający, VGA, HDMI oraz USB; uchwyt montażowy ścienny, pilot z bateriami, 2 pisaki

 

 

 

ViDiS SA (www.vidis.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego, reprezentującym w Polsce następujące światowe marki: AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), Avtek (ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Casio (projektory Laser&Led Hybrid), CTOUCH (interaktywne tablice dotykowe LCD), DISPIO (ściany LCD), EVOKO (system rezerwacji sal konferencyjnych), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), LUMENS (wizualizery), NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PANASONIC (projektory, monitory), PHILIPS (monitory 3D bez okularów, monitory do ścian video –bezszwowe; monitory dotykowe; kioski, totemy i stoły)

PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), QOMO (tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, wizualizery, systemy do testów), REXEL (niszczarki, gilotyny, dziurkacze, zszywacze), SANYO (projektory, monitory), SMART MEDIA SOLUTIONS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego, pogodoodporne obudowy do monitorów), SpinetiX (Digital Signage), (VISION (systemy instalacyjne Techconnect), VIVITEK (projektory).

 

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole.pl  i www.multimediawprzedszkolu.pl.

 

 

ViDiS prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów Vivitek, Qomo, Lumens, ACCO, Avtek, Casio oraz wizualizerów firmy AVer.

 

 

W latach 2006-2008 firma uzyskała 400% wzrost przychodów, a w 2009 roku zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana w grudniu 2009 roku tytułem „Gazela Biznesu 2009” przyznawanym przez dziennik Puls Biznesu. W latach 2007 – 2009 firma osiągnęła wzrost przychodów rzędu 196%, zajmując w 2009r. 47 miejsce w województwie dolnośląskim i 462 w skali kraju i ponownie otrzymała tytuł „Gazela Biznesu 2010”.

ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:

- Gepard Biznesu 2011 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów

- Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna

- Gazela Biznesu 2011 – nadany przez Dziennik Puls Biznesu

 

Dnia 11.10.2010 ViDiS SA zadebiutował na rynku NewConnect.

 

 


Obsługa Prasowa i PR:

INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa

Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz