Ogrzewanie podłogowe mity i fakty

Do ogrzewania niskotemperaturowego doskonale nadają się pompy ciepła i kotły kondensacyjne. Ostatnio coraz popularniejsza staje się tzw. podłogówka.
Najczęściej zadawane pytania ze strony inwestora dotyczą aspektów zdrowotnych oraz możliwości stosowania podłóg o wysokiej oporności cieplnej. Na rynku mamy do dyspozycji cały asortyment podłóg przystosowanych do pracy z ogrzewaniem płaszczyznowym wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Ogrzewanie podłogowe wodne w wariancie z podgrzewem tradycyjnym za pomocą urządzenia grzewczego oraz elektrycznie i ogrzewanie podłogowe elektryczne to jedne z częściej wybieranych rozwiązań.
Ogrzewanie podłogowe, ze względu na niską temperaturę pracy, powoduje mniejsze prędkości powietrza a co za tym idzie ogranicza podnoszenie kurzu. W pomieszczeniu utrzymuje się wyższy poziom wilgotności i rzadziej dochodzi do niekorzystnego przesuszania powietrza. Warto wziąć pod uwagę również aspekt estetyczny – brak widocznych elementów grzejnych i łatwiejsze utrzymanie czystości.
Najczęstsza obawa ze strony użytkownika to przekonanie, że ogrzewanie podłogowe szkodliwie wpływa na krążenie krwi w nogach. Już w 1995 r., na podstawie 8-miesięcznych badań 84 pacjentów, stwierdzono, że ogrzewanie podłogowe nie powoduje powstawania i rozwoju chorób krwiobiegu, a nawet pozytywnie wpływa na zdrowie.

więcej: http://centrumpr.pl/artykul/ogrzewanie-podlogowe-mity-i-fakty,51856.html