Zaginięcie osoby starszej

Zaginięcie osoby starszej
Zaginięcia to bardzo poważny problem społeczny. W 2013 roku zaginęło 19 617, osób co stanowi najwyższy wskaźnik od 12 lat. W Polsce około 20 procent zaginionych stanowią seniorzy.
Przyczyną zaginięcia w przypadku starszych osób bardzo często są: choroby: wylew, zawał, padaczka, choroba Alzheimera, depresja, schizofrenia. Zdarza się, że starszej osobie przytrafia się wypadek poza domem, trafia do szpitala, a rodzina nie wie gdzie jej szukać.  W wyniku urazu może też stracić pamięć i nie być w stanie powiedzieć, kim jest. Starsze osoby często też po prostu nie pamiętają drogi powrotnej do domu.

Jak monitorować osoby starsze?

Rozwiązanie to oparte jest na niewielkim urządzeniu-  -lokalizatorze ikol - które noszone przez osobę starszą (w specjalnym, trudnym do ściągnięcia etui) pozwala na szybkie zlokalizowanie osoby w chwili zaginięcia. Daje to większy spokój zarówno podczas codziennej opieki nad bliską osobą, jak i w sytuacji zagubienia, a możliwość błyskawicznego zlokalizowania osoby zaginionej daje natychmiastową informację w przypadku, gdy podopieczny opuści obszar zdefiniowany jako bezpieczny. Lokalizator co 3 minuty wysyła na serwery swoją pozycję kiedy się porusza, trochę rzadziej w czasie postoju lub bezruchu. Urządzenie ma więc ciągły dostęp do pozycji poprzez stronę internetową system.ikol.pl - nie trzeba instalować żadnych programów, więc można to robić z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Urządzenie ikol Spot posiada również przycisk alarmowy SOS. Użycie przycisku skutkuje wysłaniem powiadomienia alarmowego np. do osób bliskich lub opiekunów poprzez SMS oraz email do wybranej grupy odbiorców wraz z jego dokładną pozycją.

Niezwykle prosty w obsłudze lokalizator ikol rozwiązuje problem zaginięć i pozwala wirtualnie towarzyszyć podopiecznemu.
 

Komentarze