Piwo Świętojańskie, czyli sposób na uczczenie letnich wieczorów

 

Wraz z początkiem maja na półkach sklepowych pojawi się pierwsze piwo z nowej limitowanej linii piw sezonowych, warzonych w Browarze Okocim. Piwo Świętojańskie produkowane jest z jasnej odmiany słodu, co daje mu piękną, jasnozłotą barwę. 10,8% ekstraktu sprawia, że piwo jest lekkie i orzeźwiające, dzięki czemu idealnie gasi pragnienie. Doskonale wpisuje się w atmosferę pierwszych ciepłych miesięcy. Krystalicznie czysta woda użyta do warzenia piwa wraz z dodatkiem aromatycznego chmielu nadają mu wyjątkowy charakter i duszę. Brak filtracji sprawia, że piwo Świętojańskie ma wyraźny, pełny słodowy smak.

 

Piwa niefiltrowane warzone są tradycyjnymi metodami
i, w przeciwieństwie do piw klarowanych, zawierają naturalny osad drożdżowy
– zauważa Michał Kopik,  piwoznawca i piwowar związany z portalem piwnygaraz.pl. – Drożdże piwowarskie z kolei bogate są w łatwo przyswajalne witaminy i składniki odżywcze, co może dodatkowo przekonać do wypróbowania tego rodzaju piwa - dodaje.

 

Piwo Świętojańskie ze względu na swój wyjątkowy smak doskonałe jest do lekkich przekąsek: słonych paluszków, krakersów, grzanek czy pszennego pieczywa. Pasuje również do większości potraw, w tym do pieczonych mięs czy ziemniaków, równoważąc w ten sposób sycący posiłek.

 

Piwo Świętojańskie to pierwsze piwo z limitowanej linii piw sezonowych oferowanych przez Browar Okocim. W kolejnych miesiącach na polski rynek trafią trzy inne gatunki piw specjalnych. Późnym latem i wczesną jesienią na rynku pojawi się piwo Dożynkowe, niepasteryzowane o chmielowym smaku i zapachu, warzone specjalnie na okazję tradycyjnego w Polsce święta plonów - dożynek. W listopadzie i grudniu będzie można zaopatrzyć się w mocne, esencjonalne piwo Świąteczne, stanowiące udane połączenie portera, piwa jasnego i aromatów korzennych. Wiosnę powita ostatnie z rodziny piw sezonowych - piwo Wielkanocne. Dzięki połączeniu czterech gatunków słodu: jasnego, bursztynowego, barwiącego i karmelowego oraz wysokiej zawartości ekstraktu, piwo to będzie kusiło nas wyrazistością smaku.

 Każde z czterech Piw Sezonowych warzone będzie w Browarze Okocim raz w roku i wyróżniać się będzie innymi właściwościami smakowymi. Każde z nich dostępne będzie w sprzedaży przez dwa miesiące. Obecna linia piw sezonowych jest odświeżeniem i kontynuacją długoletniej tradycji piwowarskiej Browaru, w którego ofercie znajdowało się już dawniej Piwo Świętojańskie oraz Piwo Świąteczne. Dziś do tej oferty dołączyły Piwo Dożynkowe i Wielkanocne. Ponowne wprowadzenie piw sezonowych o wyjątkowej  recepturze to powrót do korzeni oraz ukłon w stronę historii Browaru Okocim.

 

Koncepcja piw sezonowych jest przełomem na polskim rynku - to pierwsza linia piw zaplanowana na każdą porę roku, z uwzględnieniem charakterystycznych dla niej świąt. Sezonowość, oryginalność i tradycja to wartości szczególnie doceniane przez piwnych koneserów, do których przede wszystkim skierowane są piwa specjalne – mówi Wojciech Żabiński, Innovation & Specialty Portfolio Director w Carlsberg Polska.

 

4 piwa sezonowe warzone w Browarze Okocim:

 

-   Świętojańskie  - jasne, lekkie, niefiltrowane. Dostępne: maj - czerwiec 2013

-   Dożynkowe - z okazji pierwszych zbiorów, niepasteryzowane. Dostępne: sierpień -wrzesień 2013

-   Świąteczne – ciemne, bogate w smaku, z aromatem korzennym. Dostępne: listopad-grudzień 2013

-   Wielkanocne – ciemne, 4 słodowe, bardziej esencjonalne. Dostępne: luty - marzec 2014.

 

Sugerowana cena sprzedaży: 3,79zł zł / zwrotna butelka 0,5l + kaucja za butelkę

 

Więcej na: www.piwasezonowe.pl

 

 

Kontakt dla mediów:

WALK PR

Marta Lesiewska - Senior Account Manager

marta.lesiewska@walk.pl

+48 519 021 080

 

 

___________________________________________________________________

Browar Okocim to ponad 160 lat imponującej historii piwowarstwa. Jan Ewangelista Goetz, założyciel browaru, przyjął zasadę „najlepsze z najlepszego” – wytwarzanie tego, co najlepsze z najlepszych dostępnych surowców. Zasadzie tej hołdowały następne pokolenia właścicieli browaru. Sprowadzano najlepszy jęczmień i chmiel - pomimo wysokich kosztów, stosowano najlepsze drożdże. Wszystko to – w połączeniu z wiedzą ekspercką i pasją okocimskich piwowarów – budowało markę produktu wśród odbiorców.