Ibis Styles w Kłajpedzie – mieście żurawi i delfinów
W pobliżu hotelu znajduje się przystań statków pasażerskich, Delfinarium i Muzeum Morskie oraz starówka. Ibis Styles Klaipeda Aurora zapewnia doskonałe możliwości eksplorowania atrakcji tego największego litewskiego miasta portowego. Dobre połączenia z największymi polskimi miastami oraz ciekawe oferty zachęcają do odwiedzin, nie tylko w trakcie najbliższych świąt czy ferii zimowych.
ibis Styles Klaipeda
Hotel ibis Styles Klaipeda Aurora jest bardzo oryginalny pod względem architektury. Pokoje mieszczą się w części budynku przypominającej swoim kształtem łódź. Natomiast lobby i restauracja znajdują się w przyłączonym do niego zabytkowym budynku z 1953 roku, w którym kiedyś było kino. Kilkumetrowa odległość od głównych atrakcji turystycznych oraz niemalże uzdrowiskowy klimat tego urokliwego zakątku Litwy zachęcają do dłuższych odwiedzin. Zatrzymać można się w jednym z 144 nowoczesnych, tętniących energią i zapewniających komfort pokoi. Każdy z nich wyposażony jest w klimatyzację, bezprzewodowy i darmowy szybki Internet, telewizor LCD z kanałami satelitarnymi oraz piękną łazienkę. Na gości pragnących więcej – czeka aż 12 apartamentów. Osoby niepełnosprawne natomiast mogą zatrzymać się w jednym z 7 pokoi przystosowanych do swoich potrzeb. Wspaniały nastrój od samego rana zapewnią śniadania w formie bufetu, a w ciągu dnia można skorzystać z oferty hotelowej restauracji, która serwuje kuchnię europejską w przystępnych cenach i jest w stanie pomieścić do 100 osób. Ibis Styles Klaipeda Aurora to także 2 komfortowe sale konferencyjne oraz pokój spotkań. W największej z nich można poprowadzić wykład nawet na 300 osób. Każda z nich wyposażona jest w bezprzewodowy Internet oraz profesjonalne urządzenia potrzebne przy sprawnej organizacji spotkań, konferencji i imprez.
Komfortowy przystanek również dla rodziny
Hotel ibis Styles Klaipeda Aurora jest bardzo przyjazny dla rodzin z dziećmi. Do wyboru jest 6 powiększonych pokoi mogących pomieścić aż cztery osoby. Dodatkowo do dyspozycji są zestawy gier, specjalnie dedykowany kącik czy kanały telewizyjne. Restauracja zapewnia najmłodszym też odpowiednie menu. Na gości podróżujących z dziećmi czekają również inne pozytywne niespodzianki i ekstra udogodnienia, za które nie jest pobierana dodatkowa opłata. Niewątpliwym plusem jest pełna atrakcji lokalizacja obiektu, która umożliwia młodszym i starszym aktywny wypoczynek zarówno na łonie natury, jak i w pełnym turystów industrialnym mieście nie tylko w trakcie Święta Morza.
Kłajpeda – natura i kultura
Kłajpeda to historyczne miasto założone w XIII wieku przez Zakon Krzyżaków na wybrzeżu Morza Bałtyckiego nad Zalewem Kurońskim. Malowniczo położone między ujściami rzek Danga oraz Niemen, jest najważniejszym miastem portowym Litwy. Turystów przyciągają tu z jednej strony liczne festiwale i dni muzyki, a z drugiej bliskość niezwykłej natury. Z otwarciem sezonu letniego, który trwa od maja aż do jesieni, w mieście rozlega się muzyka. Najważniejszym wydarzeniem jest niewątpliwie hucznie obchodzone Święto Morza, zwane letnim Bożym Narodzeniem. Innymi wartymi odnotowania jest na pewno Jazz Festiwal na Zamku czy Festiwal Karylionów. Warto obejrzeć również Stare Miasto, odwiedzić Zamek, Muzeum Historyczne czy sławne Delfinarium.
Gości ibis Styles Klaipeda Aurora dzieli zaledwie kilka minut spaceru od nowego portu promowego, który umożliwi nam m.in. zwiedzanie znajdującej się na liście dziedzictwa UNESCO Mierzei Kurońskiej. Jest to unikalny zabytek przyrody składający się ze świateł wielu jednostronnych pasów ziemi. Jej długość wynosi 97 km, w tym 50 km na Litwie, o szerokości dochodzącej do 4 kilometrów. Nazwa pochodzi od wytrzebionego przez Zakon Krzyżacki bałtyjskiego plemienia Kurów. Natura tutaj przechodziła wielokrotne przeobrażenia wynikające z ingerencji człowieka. Początkowo była zalesiona, ale 1757 roku, w czasie wojny siedmioletniej, lasy zostały wycięte. Dokonała tego armia rosyjska, która potrzebowała drewna do budowy łodzi o płytkim zanurzeniu, wykorzystanych później do oblężenia Królewca. Już w 1825 roku z inicjatywy Georga Davida Kuwerta, pracownika poczty, rozpoczął się proces odtwarzania pierwotnego leśnego krajobrazu. Dziś ok. 70% tego obszaru jest ponownie zalesione, a Mierzeja Kurońska jest znaczącą atrakcją turystyczną. Można tu również intensywnie uprawiać sporty wodne, takie jak windsurfing i żeglarstwo.