Darmowa elektronika dla kreatywnego nastolatka?

Darmowa elektronika dla kreatywnego nastolatka?

Gdy pytają o możliwość zakupu, często słyszą, że oczywiście, mogą kupić, ale tylko pod warunkiem, że zarobią sobie na niego sami. W jaki sposób nastolatki mogą legalnie zdobyć wymarzony sprzęt?

Większość młodych ludzi godzi się ze swoim statusem materialno-społecznym i cierpliwie czeka, aż rodzice będą dysponowali wolnymi środkami na ich nabycie. Postawa wydaje się tym bardziej zasadna, że dla licealisty znalezienie zatrudnienia graniczy z niemożliwością. Nawet, gdyby obowiązki szkolne zostawiły mu nieco czasu, do wielu prac nie wolno go zatrudnić w myśl przepisów kodeksu cywilnego lub kodeksu pracy, do innych brakuje mu doświadczenia i kwalifikacji. Grupa wiekowa należy jednak do kreatywnych i wielu młodych ludzi postanawia przełamać barierę niemożności. Dlatego starają się wyszukiwać jednorazowe zlecenia lub brać udział w konkursach.

Niektóre portale internetowe oferują możliwość uzyskania nagród rzeczowych w zamian za czas spędzony przed komputerem. Proszą użytkowników o oglądanie reklam, wypełnianie ankiet, udział w badaniach opinii społecznej lub konkursach. W zamian oferują punkty, które można wymienić na prezenty, a niekiedy również przeliczyć na pieniądze i przelać na konto. Pomysł wydaje się obustronnie korzystny - właściciele portalu mogą pochwalić się wysoką liczbą odwiedzin, co np. pozwoli im zachęcić reklamodawców. Użytkownicy mogą konstruktywnie spędzić czas, który i tak prawdopodobnie poświęciliby na „surfowanie" po sieci. Z jednej strony zdobędą nagrody, których wartość sięga niekiedy kilku tysięcy złotych (laptopy, urządzenia audio-video, rowery), z drugiej muszą zaangażować swój umysł. Szczególnie korzystne może to być w przypadku osób młodych, dla których jest to nauka współczesnej ekonomii. Tylko czy nie staną się oni przez to narażeni na działania oszustów lub zarzut nielegalnej działalności?


źródło: Darmowa elektronika dla kreatywnego nastolatka?