W co grają dzieci ?

W co grają dzieci ?Psychologowie biją na alarm – nie rozmawiamy ze swoimi dziećmi oraz nie poświęcamy im wystarczająco czasu. Należy pamiętać, że w okresie dzieciństwa wykształcają się najważniejsze umiejętności społeczne, dzieci uczą się nawiązywać relacje z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Poznają świat i dowiadują się, że jako jednostki wchodzą w skład większych społeczeństw. Dzięki nabyciu tych umiejętności będą w stanie stworzyć satysfakcjonujące więzi w przyszłości.

Szkodliwe gry komputerowe
Z badań wynika, że gry pełne przemocy wywołują agresje u dzieci, dlatego jest tak ważne, aby wiedzieć w co gra nasza pociecha w czasie wolnym. Dzięki temu unikniemy takiej sytuacji jaka miała miejsce we Wrocławiu, gdzie gimnazjalista zaatakował matkę krzesłem za to wyłączyła mu komputer. Mniejszym złem jest w wypadku gier komputerowych jest oglądanie przemocy w telewizji, która nie angażuje tak mocno emocjonalnie dziecko w to co się dzieję na ekranie.


Co jeśli nikt nie czuwa nad ich rozwojem?

Obecność patologii w rodzinie nie jest już głównym predyktorem narastającej  postawy nihilizmu i egoizmu wśród dzieci. Współcześni rodzice są zbyt zabiegani, aby sprostać podstawowemu obowiązku jakim jest bycie przy dziecku. Brzmi przerażająco?  Jest na to rozwiązanie.

Gry dla dzieci, które kształtują
Gry powinny przede wszystkim rozwijać logiczne myślenie, kształtować umiejętności interpersonalne oraz rozbudzać wyobraźnie. Na wspólne zimowe wieczory rodzice powinni zadbać o atrakcje dla dziecka w domu, aby to nie musiało włączać komputera.  Wielu producentów zabawek ma w ofercie gry zespołowe. Jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka, z którego może skorzystać cała rodzina. W sklepie cobi.pl można kupić kultowe na rynku gry planszowe m.in. „Wyścig Toksyczny” czy „Kto stoi za drzwiami - gra”. Spędzany wspólnie czas z dzieckiem będzie procentować na przyszłość. Wybór zabawek dla dzieci jest bardzo ważny, nie każdy rodzic zdaję sobie sprawę, że to właśnie one mają duży wpływ na nieukształtowany charakter. Należy jednak pamiętać, że żadna gra nie zastąpi dziecku kontaktu z rówieśnikami czy z rodzicami.