Buławy wibracyjne Hervisa - wstrząsająca technologia na beton
Nadmiar wody, bąble powietrza czy nierównomierna gęstość mieszanki to do niedawna najczęstsze problemy podczas wylewania betonu. Remedium na powyższe bolączki stanowią buławy wibracyjne firmy Hervisa.
Proces wibrowania betonu zaczyna zdobywać coraz większe grono entuzjastów. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ pozwala on w łatwy sposób i bez użycia skomplikowanych narzędzi podnieść jakość mieszanki betonowej używanej na budowie. Dzięki zastowaniu buław wibracyjnych firmy Hervisa wylany już beton zyska zarówno na konsystencji jak i gęstości.
Prosty sposób na doskonały efekt
Budowa oraz sposób działania buławy wibracyjnej o napędzie mechanicznym jest wyjątkowo prosta. Narzędzia to składa się z napędu, będącego w zasadzie zabudowanym silnikiem elektrycznym lub spalinowym, giętkiego wałka oraz głowicy odpowiedzialnej za generowanie drgań. We wnętrzu głowicy znajduje się mimośród osadzony na wysokiej klasy łożyskach. Dzięki swojej niesymetrycznej budowie w momencie wprawienia go w ruch obrotowy wytwarza on silne wibracje. Obroty zostają przeniesione na mimośród z jednostki napędowej przy pomocy giętkiego wałka. Rolę napędu pełni najczęściej, ze względu na atrakcyjną cenę, 1-fazowy silnik elektryczny CMP, o mocy trzech koni mechanicznych. Pozwala on rozpędzić mimośród do aż 9000 obr./min. co daje możliwość uzyskania bardzo silnych wibracji. Dzięki temu, po zanurzeniu w płynnym jeszcze betonie, buława powoduje mocne jego zawibrowanie, powodując wytrącenie niepotrzebnej wody, rozbicie pęcherzyków powietrza oraz ujednolicenie gęstości w całej objętości mieszanki.