114 780 obsłużonych pasażerów w lutym 2014 roku pozwala mówić o wzroście na poziomie 7,4% w odniesieniu do analogicznego miesiąca roku ubiegłego.
Wrocławskie lotnisko największe wzrosty zanotowało w segmencie tanich połączeń lotniczych. W lutym 2014 roku linie lotnicze Ryanair i Wizzair obsłużyły we Wrocławiu 69 784 pasażerów. Wzrost wyniósł 13,6%. - To doskonały wynik. Przy zbliżonej do ubiegłorocznej liczbie operacji notujemy dużo lepsze wypełnienie samolotów. To kilku - kilkunastu pasażerów więcej na każdym rejsie - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. W lutym pasażerowie chętniej niż w ubiegłym roku wybierali rejsy do Wielkiej Brytanii, Irlandii, ale i np. do Paryża Beauvais. - To dobra prognoza na kolejne miesiące. Latamy chętniej i częściej. W kwietniu, kiedy wejdzie nowy rozkład lotów i wrócą typowo letnie połączenia, ta tendencja powinna się utrzymać - dodaje.
Stabilnie rozwija się sektor sieciowych połączeń międzynarodowych. W lutym 2014 na trasach do Monachium, Frankfurtu, Kopenhagi i Dusseldorfu obsłużono o 5,9% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. - Podobnie jak w styczniu, mimo mniejszej liczby operacji lotniczych, obserwujmy tutaj wzrosty. To efekt optymalnej oferty dla biznesu - szerokiej siatki połączeń z największym hubami przesiadkowymi w Europie i dogodnych godzin rejsów, które pozawalają zaplanować komfortową podróż w interesach – mówi Jarosław Sztucki. Oferta dla podróżnych korzystających z sieciowych połączeń międzynarodowych ciągle się poszerza. Od marca we Wrocławiu mają oni do dyspozycji nowe połączenie Eurolotu do Zurychu. Również w marcu, zgodnie z deklaracją przewoźnika, dołączą do niego głowne lotniska w Paryżu, Mediolanie i Brukseli. W kwietniu więcej rejsów do Monachium i Frankfurtu zaoferuje Lufthansa. Różnorodną siatkę połączeń uzupełnia bogata oferta usług wrocławskiego lotniska - VIP& Business Services.